Whocon 2014 aneb další moment, kdy jsem se cítila naživu

1. listopadu 2014 v 19:51 | Rena |  Doctor who?
Ahoj! :)

(pár úvodních vět mimo téma, jako vždy:
Miluju podzim. Je to nejbarevnější a přitom nejsmutnější období roku. Někdo by mohl říct, že zima je smutnější, ale já nevím: je horší, když je někdo mrtvý, nebo když umírá? V zimě je vše mrtvé, hotové, konec. Ale na podzim příroda teprve umírá bez možnosti záchrany a to je prostě smutnější. Ehm, jo, takhle já někam vidím roční období. A přesto mám zimu raději. Ne kvůli té smrti, to je jen taková symbolika, kdo by měl rád smrt, že ano. :D Ale kvůli bílé barvě, naději, spánku, sněhu a poklidu a… nádhery.

http://38.media.tumblr.com/e7288cdbeac3caa91dbfe2d0c3cdd200/tumblr_mujst5GqFn1rlaox0o2_500.gif

Celým článkem vás bude provázet nějaký kus zasněžené země. :)
Pravděpodobně konec úvodních vět.)


Nějak se mi stalo zvykem, že o nějaké akci píšu až měsíc po jejím uskutečnění, takže se sama sobě vůbec nedivím, že jdu o druhém ročníku Whoconu psát až teď.
Tato úžasná akce se konala 3. - 5. října nečekaně tohoto roku v mém oblíbeném městě Brně.
Těšila jsem se na ni už od konce jejího prvního ročníku, na kterém jsem byla taky a kromě návštěvy Anglie tuto událost s klidem můžu započítat jako jednu z nejkrásnějších v mém životě.

Asi by se hodilo říct, co je vlastně ten Whocon zač, i když pochybuju, že by se mezi těmi pár lidmi, co můj blog navštívili, našel někdo, kdo by to nevěděl. :D
Nuže, Whocon je brněnský festival zaměřený na britský seriál Doctor who, který letos slaví už 51 let a o kterém tu na blogu bude řeč ještě milionkrát, přičemž jsem vás varovala už v mém prvním článku.
Navštívila jsem ho s mojí mladší sestrou E. a s mojí kamarádkou J. Občas jsme sice každá šly svojí cestou, ale naprostou většinu času jsme byly spolu. :3
No, vůbec nevím, co bych teď měla psát, protože detailně vám popisovat každý náš krok, to by brzo začalo nudit i mě. :D A tak asi vypíchnu jenom to nejlepší z každého dne.

http://31.media.tumblr.com/594b4d60991a7a5ea6fa3de7e7b60a2a/tumblr_mujst5GqFn1rlaox0o3_500.gif


Pátek:
 • Zamilovala jsem se do jednoho hlasu. Že to prý nejde? Jistě že jde.
 • Díky zahájení jsem se nechala nalákat na knížku Závoj smutku. Ještě ten den jsem ji začala číst a stala se mou zábavou při čekání ve frontách atd. Někdy na ni napíšu recenzi.

 • Díky mým plackám jsem chvílemi vypadala jako fanatik pátého, i když jsem ho ještě neviděla.
 • Viděly jsme i kousek dílu The Time Meddler, jeden z mých nejoblíbenějších dílů s prvním :) (The Romans zatím vede)

 • Byly jsme úplně první zákaznice toho obchůdku s DW věcmi. Opravdu, první. :D Stejně jako minulý rok, mimochodem. Nevím, jak se nám to povedlo, ale je to super.

 • Chvíli šel po schodech cyberman. Myslím, v reálný velikosti a všechno a jak chodil cybermanovským stylem, vypadalo to tak skutečně! :O Obdivuju toho, kdo byl uvnitř. Tedy... byl-li tam vůbec někdo. :D Jak jsem si vždycky říkala, že cybermani od roku 2005 nejsou vůbec děsivý, když něco takovýho vidíte na vlastní oči... asi to chápu.
 • A to bude k pátku vše. Po něm přichází ještě úžasnější sobota:
http://33.media.tumblr.com/af40458499ec87d71a89d52b7238e016/tumblr_mujst5GqFn1rlaox0o5_500.gif
Sobota
 • Nejlepší část Whoconu
 • Úžasná anglická přednáška

 • Vtipná beseda s dabéry :DDDD Směju se ještě teď, když si na to vzpomenu.

 • Asi nejlepší přednáška z Whoconu, na které J. bohužel nebyla: To byl náš velký konec.
 • Nekonečná fronta na Kill the Moon

 • Dostaly jsme se ale do třetí řady! :D

 • Samotné promítání byl hodně silný zážitek, i když jsem toho moc neslyšela (buď jsem hluchá, nebo špatná akustika… já nevím)

 • Jediné, co jsem slyšela naprosto zřetelně, bylo: "When I say run, run!", což mi ke štěstí bohatě stačilo, ach. (miluju druhého, je to nejlepší Doctor <3)

 • Jinak bohužel asi nejslabší epizoda osmičky… Ale ten konec! :OOO

http://38.media.tumblr.com/94be725b9386c78d861bc109ff563883/tumblr_mujst5GqFn1rlaox0o4_500.gif

Neděle:
 • Smutný den.

 • Beseda s překladateli byla super.

 • A… vůbec. Nějak si toho už moc nepamatuji, není to smutné? Asi je.

 • Jelly babies a perníčky bylo asi jediné jídlo, co jsme tam jedly. Jo a ještě KitKat. Hmm, velmi zdravé. :D

 • Focení u TARDIS a vlastně všeho, protože jsme cítily konec.A jelikož tu nostalgickou náladu začínám cítit i teď, přejděme raději na pár super nekvalitních fotek z mobilu :)

Ale ještě předtím se jdu pochlubit vším, co jsem si tam koupila, proč taky ne:
- Závoj smutku
- knížku s dvanáctým a pátým (ach, pátý... ne, vůbec nejsem fanatik) (konkrétně knihy The Blood Cell a The Ultimate Treasure, kdyby to někoho zajímalo) (a ještě jsem nenašla čas na jejich čtení... ale těším se na to)
- 5 placek (dvě s pátým, a pak po jedné s třetím, druhým, a Masterem)
- přívěšek na krk TARDIS (z toho mám hroznou radost)
- asi 3 balíčky Jelly babies
- perníčky
- placku s jedenáctým pro mého mladšího bratra V.
- šroubovák třetího Doctora, který používám snad denně :D Hrozné.
- strašně moc doufám, že jsem na něco nezapomněla.

(aneb důkaz, že jsem tam vážně byla)

(Daleci vyhladí kohokoliv, kdo se pokusí do sálu dostat dřív, než je to možné :D)

(AAAAAAA!)

(raději jsem tu fotku zmenšila, abych tam nebyla vidět víc, než si přeju, ale... :D Dalek byl hodný. Jo, jsem to já.)

(Taky jsem hodná. Zde je E.)

(Trochu jiný cyberman. Hrozně roztomilej. Za ním cosi děsivého.)

(Omlouvám se lidem, které jsem dala omylem do záběru. Ale TARDIS, AAAAAAAAA. Není úžasná?)

(A tady už záběry z živého promítání. Ach.)

(Záběr na reklamku těsně před začátkem epizody. Asi můžete tušit, jak jsme všichni v sále úplně ztichli nadšením. Mimochodem tam probleskla jen asi na sekundu, takže si gratuluju, že jsem to stihla vyfotit :D)

(hele, vajíčko)

(dooooweeeeeeeedooooooooo)

Tak, to bude opravdu všechno. Doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil, že to nebylo moc krátký (nebo já nevím, něco) a že vás Whocon zaujal :)
Tak zatím ahoj, třeba zase v nějakém článku. Jelikož dávaji za necelou hodinu a půl finále osmé série a já jsem hrozně excited a aaaaaaa, taky váš tak zajímá, kdo je Missy? No nic.)
Rena T.

http://38.media.tumblr.com/fd5267ff1121b0d3eb331a2bf831f0de/tumblr_mujst5GqFn1rlaox0o1_500.gif
(Zima děkuje, že mohla provázet tento článek a naplnit váš pokoj ledovým chladem. Že nic necítíte? Však ono to přijde...)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Váš nejoblíbenější Doctor? :)

William H. 15.4% (2)
Patrick T. 30.8% (4)
Jon P. 15.4% (2)
Tom B. 7.7% (1)
Peter D. 0% (0)
Colin B. 0% (0)
Sylvester M. 0% (0)
Paul M. 7.7% (1)
John H. 0% (0)
Christopher E. 0% (0)
David T. 7.7% (1)
Matt S. 15.4% (2)
Peter C. 0% (0)

Komentáře

1 E E | 1. listopadu 2014 v 20:24 | Reagovat

Takže. Konečně nějaký skvělý článek.
1) Celkem si mě naštvala: "yly jsme úplně první zákaznice toho obchůdku s DW věcmi. Opravdu, první. :D Stejně jako minulý rok, mimochodem. Nevím, jak se nám to povedlo, ale je to super." První jsme byly kvůli MNĚ! :D Stejně jako minulý rok! To já vykřikla: "Tady začíná fronta!" jako první! -___- Tss :D

2)Na té fotce vypadám strašně, měla si tam dát tu s tou tardis -___- Nebo tu májm v mobilu jen já? :D

3)KitKat bylo úplně skvělý (stala jsem se na něm závislá a teď si ho kupuju skoro každý den :D Nevermind.), ale mohla si zmínit i RUM -_____- :D

4) Ty sis koupila toho jídla tak málo?? :0 :DD Áha, a pak se divím, že mně peníze nezbyly a tobě jo :D Já tam takový: "Prosím 6 balíčků jelly babies, 3 perníčky a tuhle knihu s desátým" :DD A to jsem tajm byla nakupovat víckrát! (pak se div, že jelly babies byly hned vyprodaný... HLAVNĚ NENÁPADNĚ)

5) Příjde mi strašně vtipný, že je podzim, ty napíšeš jak ho miluješ a pak celým článkem děláš reklamu zimě -___- Taková diskriminace :D

6) Už nevím, co napsat, ale je mi ůlíto šestky.
7)...a sedmičky
8)...a osmičky
8,5)...a Johna Hurta
9)..a devítky
10)a desítky
11).. a jedenáctky
12).. a samozřejmě dvanáctky :3

Mimochodem, taky se tak těšíš? :D Už necelá hodina!! <3 <3 <3

2 E E | 1. listopadu 2014 v 20:26 | Reagovat

[1]: Btw. Taky ti tak příjdou vtipný ti smajlíci v tom komentáři na tom depresivním, černobílým pozadí? :D

3 J. J. | 1. listopadu 2014 v 23:20 | Reagovat

No tak dobře, E-in(zachování skryté identity) komentář mě přesvědčil napsat jeden taky. Ale vůbec si to nezasloužíš (ehm.) Přijde mi vtipný, že ve článku píšeš, že jsi tam byla s E. a J. a teď ti tu E. a J. píšou komentář. Jako kdyby ti sem fakt nikdo jinej nechodil, hahaha.

Ty tvoje úvodní věty byly tak strašně na zamyšlení, hele. Vážně tě nenapadá nikdo, kdo by měl rád smrt? ... Jo a podzim miluju taky. A zimu taky. Aww.

Nevím úplně, co bych k tomu tvýmu článku řekla (což se moc často nestává), protože jsem tam byla taky a nemusím to nijak komentovat znova. Jediný, co bych chtěla napsat, je "ach, pátý", ale to už jsem ti psala. :-D Ty si nic nepamatuješ jen z neděle, já si toho celkově moc nepamatuju (nebo jako jo, ale článek bych o tom napsat asi nezvládla. Nebo spíš nemám zrovna moc kam, haha.) Jo to tvoje "krácení si času ve frontách" bylo pěkně na nic. Aneb "ignoruju svoji kamarádku, kterou jsem měsíc neviděla a další minimálně měsíc neuvidím, jen abych si mohla číst ZÁVOJ SMUTKU". To vůbec nebylo kůl. ...A teď jsem si vzpomněla na toho Cybermana. Máš s ním pravdu, nic děsivějšího jsem vživotě neviděla. A někdo uvnitř být musel. Chápeš, i kdyby nebyl, stejně by byl.

Tvoje zmenšení vašich fotek mě vážně pobavilo. To je jako kdyby sis říkala "jsem úplně nechutná, tak tu fotku zmenším tak na jednu desetinu" a pak "E. je taky nechutná ale ne tolik, tak to zmenším jenom na čtvrtinu". Vážně se směju. Ale ne tolik jako větě "Za ním cosi děsivého." Ta je naprosto úžasná, ještě když se podíváš na tu sochu - vážně děsivá je! Jak se tváří. ??? Jo a ta TARDIS je prostě hnusná a širší než delší. A má v sobě díry a nedalo se tam dýchat. :-(

[1]: Jo to je pravda, mám pocit, že jsi jim vyprodala polovinu Jelly Babies co tam měli, hehehe.

A jinak...Johna Hurta je mi líto taky. Ale divím se, že tobě není líto R-iných(zachování skryté identity) nejoblíbenějších doktorů Třináctky a Padesátosmičky.:(

4 J. J. | 1. listopadu 2014 v 23:23 | Reagovat

[3]: Původně jsem chtěla napsat Šedesátdevítky místo Padesátosmičky, ale pak jsem si představila Mukura jako Doctora a tolik jsem se vyděsila a zároveň pobavila, že jsem to radši změnila.

Jo a ps: Takhle (jako ten předtím) prosím vypadá můj komentář, když nevím, co napsat...Achjo. :-x

5 Yuna Yuna | Web | 17. ledna 2015 v 14:35 | Reagovat

Aaaaah Whocon <3 Už se těším na příští, nesmím na něm chybět :D Jinak ta přednáška s tím anglicky mluvícím člověkem byla úžasná :D fakt jsem si ji oblíbila xD Taky workshop o galifrejštině byl fajn, i když ho museli rozdělit a já byla jen na jedné části :D meh...

6 Dani El Dani El | E-mail | 21. srpna 2015 v 13:07 | Reagovat

Skvělý článek! Musím přiznat, že ani na jednom WhoConu jsem zatím nebyl... Nicméně jsem byl na Trpasliconu 2015 a CrweConu 2015. A tento ročník na WHOCONu budu přednášejí. :) Ta tréma je nesnesitelná už teď! :D

7 KIRAArit KIRAArit | E-mail | Web | 16. července 2018 v 19:47 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/what-causes-swollen-feet-after-giving-birth>swollen feet after giving birth</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama